توفیق زن بیش از مرد است و اگر انسان تنزل کند، حداقل باید بگوید زن همانند مرد است. زیرا ‏تقریباً شش سال قبل از این که مرد، مکلف شود، زن را ذات اقدس اله به حضور پذیرفته است.


imagesبه نقل از خبرگزاری حوزه حضرت آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی در پاسخ راز به تکلیف رسیدن دختران قبل از پسران را شریح کردند.

متن سوال و پاسخ معظم‌له به شرح ذیل است.

*توفیق زن بیش از مرد است.

توفیق زن بیش از مرد است و اگر انسان تنزل کند، حداقل باید بگوید زن همانند مرد است. زیرا ‏تقریباً شش سال قبل از این که مرد، مکلف شود، زن را ذات اقدس اله به حضور پذیرفته است. زن ‏همین که از نُه سالگى گذشت و وارد دهمین سال زندگى‎ ‎شد، خدا او را به حضور مى‏ پذیرد و با او ‏سخن مى‏ گوید و روزه را بر او واجب می‏کند، مناجات‌هاى او را به عنوان دستور مستحب شرعى ‏گوش مى‏ دهد. آن هنگام که مرد به عنوان یک نوجوان در حال بازى کودکانه است، زن مشغول راز و نیاز ‏و نماز است.

نویسنده : مهدی
تاریخ انتشار : ۹۴/۰۵/۱۹

125نکته عجیب اینکه بسیاری از این تصاویر در کنار لوگوی این خبرگزاری گرفته شده اند. در واقع این گزارش های تصویری مربوط به حضور هنرمندان زن در نشست ها و برنامه هایی است که خود میزبانی کرده است!

با گرمی هوا و نیز پشت سر گذاشتن روز ملی حجاب بسان هر سال بحث این فریضه دینی بیش از گذشته در رسانه ها مطرح شده است.

در این میان برخی رسانه ها با تعریف پدیده بدحجابی به عنوان دغدغه فرهنگی خود، به انتشار اخبار و مطالب متعدد پیرامون راه های ترویج حجاب و پوشش اسلامی و ایرانی مورد پذیرش جامعه دست زده اند اما شگفتا که تعدادی از همین رسانه ها، در عملکرد خود در سایر حوزه ها، خواسته یا ناخواسته خود مروج پدیده بی حجابی شده اند.

نویسنده : مهدی
تاریخ انتشار : ۹۴/۰۵/۱۹

n00018907-b-300x231هر ساله در فصل تابستان شاهد رشد فزاینده بدحجابی در جامعه هستیم؛ معضلی که همه چیز آن به پای «گرما» تمام می‏شود و تمام توجیه‏مان این است که در فصل گرم سال چاره‏ای جز این نداریم.


مسئولان فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی کشورمان در این روزها به طور مکرر نسبت به توجه بیشتر به فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه تذکر می‏دهند؛ برخی نیز عقیده دارند که پس از یک دهه خواب غفلت، ناگهان خود را برابر موجی از بدحجابی علنی در سطح شهرهای کشور دیده ‏ایم.

همه این‏ها در حالی است که در تمام این سال‏ها انتظار می‏رفت که مسئولان مربوط به تذکرات جدی مقام معظم رهبری در چندین و چند سخنرانی معظم‏له در این‏باره بیشتر توجه کنند.

در این میان، رعایت ظواهر اسلامی به خصوص حجاب یکی از نکات مهمی است که در بسیاری از کشورهای اسلامی مورد توجه قرار می‏گیرد و در ایران اسلامی نیز باید شاهد ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه به خصوص در فصل گرم تابستان باشیم.

حذف حجاب در جامعه؛ هدف دشمنان مغرض

یک مدرس حوزه و دانشگاه در سمنان در این زمینه گفت: در سال‌های اخیر، افکار مریض و مغرض دشمنان ما در عرصه فرهنگ و اجتماع نشانگر این مطلب است که آنها هدف‌گذاری خاصی را بر روی جوانان انجام داده‌اند و این مطلب را در حذف حجاب یا کم‏رنگ کردن آن در جامعه می‌جویند.

نویسنده : مهدی
تاریخ انتشار : ۹۴/۰۵/۰۲

mozahemat1مزاحمت های خیابان معضلی دو سویه است. از سویی مردانی با ویژگیهای شخصیتی خاص،دست به این عمل میزنند.همچون مردانی که ضعف عاطفی دارند یا در روابط خانوادگی دچار مشکل هستند یا درعشق خود شکست خورده اند و برای اینکه مورد توجه دیگران قرار گیرند از راه های مختلف و متفاوت سود خواهند جست یکی از آن راه ها ایجاد مزاحمت برای دیگران است .

بنا براین برخی افراد تمایلات  و خصلت ها و ویژگیهای خاصی دارندکه با ایجاد مزاحمت های خیابانی خشم درونی خود را نسبت به جامعه بروز میدهند مانند عوامل فوق که ذکر آن گذشت.

عده ای از جوانان نیز تحت تاثیر مواد مخدر ،مواد توهم زا ،الکل،تماشای فیلم های جنایی ،بیکاری ،اختلافات شخصی ،تفریح و سرگرمی و تخلیه عقده های درونی ،رفتارهای نامتعادلی را از خود نشان میدهند که یکی از آنها مزاحمت های خیابانی است و گاه انگیزه مزاحمت ،نوعی تفریح و خوش گذرانی است.

نویسنده : مهدی
تاریخ انتشار : ۹۴/۰۵/۰۲

0130این روزها که برخی از دختران جامعه اسلامی خودمان را اینگونه بازیچه شهوت رانی مدل سازان و الگوسازان شیطانی و ضد خدا می بینیم، هزاران بار مرگمان را از خدا می خواهیم، که چرا نمی توانیم از روند این سقوط از جایگاه انسانی به چاه حیوانیت، آنها را حفظ کنیم…

و چقدر زجر آور است حلول شیطان را در جامعه دیدن و قدرت به تغییر آن نداشتن…

اما درهمه این قضیه بدترین چیزی که عذابمان می دهد، همان آینده نگر نبودن و برنامه نداشتن ما هست در دنیایی که هر لحظه برای مبارزه با انسانیتِ انسان یک برگ برنده جدید رو می کند و ما هنوز عادت کرده ایم وقتی کار از کار گذشت و سهراب در خاک شد، آنگاه به فکر نوشدارو بیفتیم و این عین ضعف است…

نویسنده : مهدی
تاریخ انتشار : ۹۴/۰۵/۰۲
کلام رهبر
زمان
جستجو
آمار بازدید
هرگونه کپی برداری از مطالب سایت با ذکر صلوات مجاز می باشد.
ساخت قالب و طراحی: مهدی آقازاده