saportlهیچ میدانی چه میکنی؟داری گناهی انجام میدهی که خودت هم نمیدانی و چیزی برایت ندارد…شاید اگر کسی دروغ می گوید هدفش این است که مشکلش حل شود و یا از مهلکه ای که گرفتار شده رهایی یابد و شاید کس دیگری با چشم چرانی به دنبال لذت جویی هایش می رود و شاید هزاران گناه دیگر که در پی لذت جویی انجام می شود.

ولی تو چه؟ فقط به صورت عروسکی بزک کرده در خیابان و یا مترو و خیلی از مکان های عمومی دیگر راه میروی و بدون آنکه برایت لذتی داشته باشد گناه برایت می نویسند میدانی چرا؟

.

.

 

چون از خیلی ها سلب آرامش میکنی چرا دوست داری فرم بدنت را همه ببینند؟ به دنبال چه میگردی ؟

نویسنده : مهدی
تاریخ انتشار : ۹۴/۰۶/۰۵

0181قدرت بعضی چیزها خیلی معلوم است؛ مثل آهن یکبار می شود شمشیر، سر می اندازد یکبار می شود چرخ دنده، صنعت راه می اندازد یکبار می شود اسلحه، قلب را از کار می اندازداما تاثیرش عمیق نیست قدرت بعضی چیزها معلوم است؛ مثل کاغذ یکبار می شود کتاب، مغز را به تکاپو می اندازد یکبار می شود روزنامه، جامعه را به تکاپو می اندازد یکبار می شود اسکناس و دلار، قلبها را به تب و تاب می اندازد با اینجال هنوز هم تاثیرش ماندگار نیست اما بعضی چیزها اصلا قدرتشان محسوس نیست؛ مثل پارچه یک روز لباس گرم می شود و انسان را از سرما و مرگ نجات می دهد یک روز دامن کوتاه می شود و تمدن عظیم اسلامی را در آندلس به یغما می برد یک روز هم چادر می شود و بیخ گلوی استعمار را می گیرد!

احساس غرور می کنم که شیشه عمر ابرقدرتها در دستهای من است.


منبع:برگرفته از وبلاگ زیبای مشق عشق

نویسنده : مهدی
تاریخ انتشار : ۹۴/۰۵/۲۹

فطری بودن پوشش:
13488188190-300x210حجاب و پوشش در تمام ادیان و مذاهب، دارای جایگاه خاصی است و یکی از دلایل اساسی آن این است که حجاب و عفاف، یک امر فطری است. داستان حضرت آدم و حوا نیز فطری بودن پوشش را اثبات می کند. در تورات (کتاب مقدس یهودیان که برای مسیحیان نیز مقدس است) می خوانیم: «و چون زن دید که آن درخت برای خوراک نیکوست و به نظر، خوش نما و درختی دلپذیر و دانش افزا، پس، از میوه اش گرفته بخورد و به شوهر خود نیز داد و او خورد. آنگاه چشمان هر دوی ایشان باز شد و فهمیدند که عریان اند، پس برگهای انجیر به هم دوخته، سترها برای خویشتنن ساختند…». بعد ادامه می دهد: «و آدم، زن خود را حوا نام نهاد، زیرا که او مادر جمیع زندگان است و خداوند رخت ها برای آدم و زنش از پوست بساخت و ایشان را پوشانید»  (تورات، سفر پیدایش، باب ۳، آیات ۸-۶ و ۲۱-۲۰).

نویسنده : مهدی
تاریخ انتشار : ۹۴/۰۵/۱۹

hijab1-300x211به گزارش خبرگزاری ابنا، دکتر «نوا بخش»، پژوهشگر، محقق و استاد دانشگاه می‏گوید: “در دیدگاه غرب، زن تا زمانی مورد احترام است که در چارچوب خواسته ‏های نظام سرمایه‏ داری نقش ‏آفرین باشد؛ در غیر این صورت، از چرخه تعاملات جامعه بیرون شده و اعتبار خود را در جامعه از دست می‏دهد.

 یکی از زنان نویسنده آمریکایی در کتاب خود به نام Regress  ارتجاع این مطلب را پذیرفته و می‏گوید: “من به عنوان یک فمینیست اعلام می‏کنم که جامعه آمریکا هیچگاه مثل امروز آزاد نبوده، و در عین حال هیچ وقت خود را مثل امروز تا این حد نگون‏بخت نمی‏دیده است. این بدان معنی است که آزادی به او اندیشه و تفکّر صحیح را نیاموخته است.”

 وی در جای دیگری از کتاب خود می‏افزاید: “اما با وارد شدن حجاب به عرصه زندگی، معیار‏هایی مثل مادر بودن، احترام و حتی مفهوم خانواده و عفاف را درک کردیم.”

نویسنده : مهدی
تاریخ انتشار : ۹۴/۰۵/۱۹

توفیق زن بیش از مرد است و اگر انسان تنزل کند، حداقل باید بگوید زن همانند مرد است. زیرا ‏تقریباً شش سال قبل از این که مرد، مکلف شود، زن را ذات اقدس اله به حضور پذیرفته است.


imagesبه نقل از خبرگزاری حوزه حضرت آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی در پاسخ راز به تکلیف رسیدن دختران قبل از پسران را شریح کردند.

متن سوال و پاسخ معظم‌له به شرح ذیل است.

*توفیق زن بیش از مرد است.

توفیق زن بیش از مرد است و اگر انسان تنزل کند، حداقل باید بگوید زن همانند مرد است. زیرا ‏تقریباً شش سال قبل از این که مرد، مکلف شود، زن را ذات اقدس اله به حضور پذیرفته است. زن ‏همین که از نُه سالگى گذشت و وارد دهمین سال زندگى‎ ‎شد، خدا او را به حضور مى‏ پذیرد و با او ‏سخن مى‏ گوید و روزه را بر او واجب می‏کند، مناجات‌هاى او را به عنوان دستور مستحب شرعى ‏گوش مى‏ دهد. آن هنگام که مرد به عنوان یک نوجوان در حال بازى کودکانه است، زن مشغول راز و نیاز ‏و نماز است.

نویسنده : مهدی
تاریخ انتشار : ۹۴/۰۵/۱۹

0129توصیه های امام خمینی به مسئولان درباره بسترسازی های علمی و عملی برای جوانان
« جوانان » در چشم و دل حضرت امام خمینی بسیار عزیز و گرامی بودند و از همین رو آن پیشوای محبوب همواره مسئولان و دست اندرکاران را مورد خطاب قرار می داد و از آنان می خواست به هر شکل ممکن برای پیشرفت امور مربوط به این انرژی های سرشار و استعدادهای ذخیره شده الهی برنامه ریزی نمایند.
یکی از توصیه های حضرت امام خمینی به مسئولین نظام اسلامی درباره زمینه سازی های لازم به منظور هموار شدن راههای رشد و بالندگی جوانان را به تامل می گذاریم :
« من به همه مسئولین و دست اندرکاران سفارش می کنم که به هر شکل ممکن وسایل ارتقا اخلاقی و اعتقادی و علمی و هنری جوانان را فراهم سازید و آنان را تا مرز رسیدن به بهترین ارزش ها و نوآوری ها همراهی کنید و روح استقلال و خودکفایی را در آنان زنده نگه دارید.

125نکته عجیب اینکه بسیاری از این تصاویر در کنار لوگوی این خبرگزاری گرفته شده اند. در واقع این گزارش های تصویری مربوط به حضور هنرمندان زن در نشست ها و برنامه هایی است که خود میزبانی کرده است!

با گرمی هوا و نیز پشت سر گذاشتن روز ملی حجاب بسان هر سال بحث این فریضه دینی بیش از گذشته در رسانه ها مطرح شده است.

در این میان برخی رسانه ها با تعریف پدیده بدحجابی به عنوان دغدغه فرهنگی خود، به انتشار اخبار و مطالب متعدد پیرامون راه های ترویج حجاب و پوشش اسلامی و ایرانی مورد پذیرش جامعه دست زده اند اما شگفتا که تعدادی از همین رسانه ها، در عملکرد خود در سایر حوزه ها، خواسته یا ناخواسته خود مروج پدیده بی حجابی شده اند.

نویسنده : مهدی
تاریخ انتشار : ۹۴/۰۵/۱۹
کلام رهبر
زمان
جستجو
آمار بازدید
صفحه 1 از 212
هرگونه کپی برداری از مطالب سایت با ذکر صلوات مجاز می باشد.
ساخت قالب و طراحی: مهدی آقازاده